6 Nisan 2017 Perşembe

The HOOP oldum yetmedi workshop yaptım

theHOOP theHOOP theHOOP çok istedim oldu :)
Evet geçtiğimiz haftalarda StudioXStitch olan marka adımı theHOOP olarak değiştirdim. Hem tasarımlarımın kanaviçeden (xstitch --> cross stitch anlamındaydı ve ingilizce kanaviçe demek) nakışa kayması hem de Türkçe okunuşunun ve yazılışının zor olması sebebi ile bu değişikliğe gittim.Yine İngilizce bir isim , ama daha akılda kalıcı ve kolay olduğunu düşünüyorum :) Hoop ingilizce kasnak demek merak edenlere duyurulur. Beğendiniz mi ?


Şimdiye kadar genelde gezi yazıları yayınladım , çok fazla tasarımlarımdan veya yaptıklarımdan burada bahsetmedim. Bugün birazcık sizlere anlatmak istiyorum theHOOP'u.

Yaklaşık 15 sene önce annemden görerek kanaviçe yapmaya başladım. Nasıl zevkle nasıl büyük tablolar işledim , hiç aklıma gelmeyecek bir hobim olmuştu. İş hayatı işin içine girince kanaviçeye bir süre ara verdim. Sonra pinterest ve instragram saolsun modern kanaviçe ve nakışlar ilgimi çekmeye başladı. Klasik şablonlara bakılıp yapılan kanaviçeler artık yerini daha modern ve şablonsuz yada kendi şablonumla yapabileceğim tasarımlara dönüşmüştü. Kumaşın olduğu çoğu yerde tasarımlar hayat buluyordu. İşte bunlara heves edip ve yaptıklarımı paylaşmak adına StudioXStitch 'i instagramda duyurdum.Zaman geçtikçe kanaviçeler yerini nakışa bıraktı.Nakışın daha özgür , şablonsuz ve hayal gücüne bağlı yapılabiliyor olması beni çok heyecanlandırmaya başlamıştı. Kendimi geliştirmek için videolar izledim kitaplar okudum bir sürü deneme yaptım , sonunda ilk nakış broşlarımı yaptım. Şimdiyse bildiklerimi öğrenmek isteyenlere aktaracak seviyeye geldim. Nakış meraklılarına, nakışı hiç bilmeyenlere , keyifli zaman geçirmek isteyenlere workshoplar düzenlemeye başladım.Mart ayından itibaren 4 workshop düzenledim. Nisan ayında Sirkecide 28-29-30 Nisan'da Likefeste katılacak olmam sebebiyle workshoplara ara vermiş olsamda Mayıs ayında tekrardan düzenleyeceğim. Workshop tarihlerini instagram hesabımdan duyuruyor olacağım. Müsait olanlarınızı da Likefest'e bekliyorum, hem tanışmış hem de thehoopu sizlere daha yakından tanıtmış olacağım için çok heyecanlıyım. B6-B7 standında olacağız, girişler ücretsiz.

Şimdi de Suadiye Cremma Cafe'de birbirinden tatlı 7 kızçeyle gerçekleştirdiğim ilk wokshopumun videosunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Video'nun çekiminden hazırlık aşamasına kadar tüm süreçlerde yardımcı olan sevgili Olca Tan'a teşekkürlerimi sunarım. Kendisi çok yetenekli bir fotoğrafçı. İnstagram adresini de şuraya bırakıyorum efenim evlenecekler bebiş bekleyenler buyursun alsın--> olcatanphotography


Nakış workshoplarıma katılmak isterseniz bana mail atabilir veya instagram hesabı takip edip orada duyurulara göre iletişime geçebilirsiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder